2-4 червня 2021 року у м. Святогірськ (Донецька область) відбувся семінар для членських організацій IUF України на тему «Діяльність профспілок в сучасних умовах та напрацювання стратегій роботи в постковідний період». Захід спільно організовано Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні та національним координатором глобальної профспілки IUF.
Учасники: профспілковий актив ДП «Артемсіль», Кока-Кола, JTI-Кременчук, Філіп Морріс Україна, Донецької обласної організації профспілки АПК України.
В рамках семінару його учасники обговорили основні проблеми та виклики, які стоять перед працівниками та профспілками на робочих місцях в період пандемії, можливості профспілок щодо протидії поширенню пандемії та стратегій роботи профспілок у постковідний період.
В перший день роботи учасники обговорили основні проблеми та виклики, які стоять перед працівниками та профспілками на робочих місцях в період пандемії, зокрема: забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, транспортування працівників до/з роботи, самоізоляція та дистанційна робота, зменшення заробітної плати, медичне страхування працівників. Член виконкому IUF Іван Мілих розповів про колективні дії профспілок в період, коли їх неможливо проводити через карантині обмеження.
Психологиня Яна Клиженко провела сесію стосовно причин, симптомів, профілактики синдрому професійного вигоряння, яке стало ще більш актуальним в період пандемії.
У другий день роботи семінару учасники мали змогу познайомитися з роботою ППО ДП «Артемсіль» та зустрітися з профактивом підприємства. В рамках зустрічі учасники семінару заявили про підтримку вимог трудового колективу підприємства щодо включення ДП «Артемсіль» до списку державних підприємств, які не підлягають приватизації. Також учасники семінару ознайомилися з робочим процесом видобутку солі, умовами праці робітників на руднику №4.
В третій день роботи учасники ознайомилися з результатами дослідження «Вплив COVID-19 на становище працівників в секторах IUF та дії профспілок щодо зменшення наслідків коронавірусної кризи» (Дмитро Степанюк, координатор IUF) та з результатами опитування щодо оцінки ситуації з насильством та домаганнями в сфері праці на підприємствах, де діють членські організації IUF (Ксенія Лепеха, експертка МОП ). Дані дослідження проходили в квітні-травні 2021 року. Окрім того, учасники семінару обговорили можливості профспілок в питанні забезпечення психологічного благополуччя працюючих жінок і чоловіків в умовах пандемії (Ксенія Лепеха).
Щодо стратегій роботи профспілок в постковідний період учасники семінару запропонували наступне:
Під час семінару його учасники підтримали колег з підприємства Гурія-Експрес (Грузія), які вже більше місяця страйкують та вимагають збільшення заробітної плати і покращення умов праці. Учасники семінару записали та відправили страйкуючим відповідне відео- звернення.
Ми сподіваємося, що отримані знання будуть застосовуватись учасниками семінару на підприємствах харчової та переробної промисловості, сільського господарства України для інформування профспілкового активу, під час переговорів щодо укладення колективних договорів та угод, а також будуть включені в порядок денний засідань профспілкових органів усіх рівнів.
![]() |
Впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках, де не створено ОСББ
За ред. Анастасії Горбач, Марії Коваль-Гончар, Костянтина Криницького
Інклюзія в Україні і поза кордонами
Марія Ясеновська, Олена Зіненко, Катерина Кормілець
Українська призма: Зовнішня політика 2022
к.політ. н. Бурейко Н., Максак Г., к.політ. н. Шелест Г.