Механізми для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у трудових відносинах

З 9 по 11 червня 2021 року в Чернігові відбувся семінар „Механізми для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у трудових відносинах“. Семінар був організований представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні у співпраці з профспілкою працівників оборонної промисловості України. Тренерки Людмила Шевченко, Лілія Гусечко та Ольга Денисова провели з учасниками та учасницями жваві дискусії та поділились своїми напрацюваннями у цій сфері.

У рамках семінару учасниці та учасники мали змогу ознайомитись із базовою термінологією, обговорити основні індикатори гендерної чутливості в різних сферах життєдіяльності суспільства, а також проаналізувати ставлення до окремих тем, спираючись на власний досвід. На конкретних прикладах учасники та учасниці дізнались про те, які саме стереотипи та упередження перешкоджають рівності між чоловіками та жінками. У зв'язку з цим експертка Ольга Денисова особливо підкреслила важливість гендерно-інклюзивної мови та продемонструвала, як учасники та учасниці можуть зробити великий внесок у інклюзію шляхом невеликих змін у мові.

Спільно з учасниками та учасницями тренерки Людмила Шевченко та Лілія Гусечко проаналізували положення українського законодавства у сфері гендерної рівності. Також були представлені та обговорені відповідні документи, такі як Конвенція МОП № 190. Потім учасники та учасниці обмінялись думками про особливу роль профспілкових лідерів та лідерок як рушійних сил у боротьбі з дискримінацією.

Презентації експерток включали також інтерактивні елементи, які були дуже добре сприйняті учасниками та учасницями. Всі присутні, які сформували добре змішану групу з точки зору віку та статі, мали змогу вчитися один у одного та обговорювати свій досвід - позитивний та негативний. Відкритість учасників та учасниць суттєво сприяла успіху заходу.

Бюро в Києві

04070 Україна, Київ
вул. Борисоглібська, 15А

+38 (044) 234 0038

mail(at)fes.kiev.ua