Українська призма: зовнішня політика 2019

Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Рада зовнішньої політики Українська призма вже п’ятий рік поспіль готують дослідження «Українська призма: зовнішня політика».

Дослідження за 2019 рік було презентовано 24 квітня 2020 р. У своєму аналізі експерти оцінили не тільки досягнення за 2019 рік, але й далі оцінки останнім п’яти рокам, коли Президентом був П. Порошенко. Дослідження включає в себе 50 географічних та тематичних напрямків: від європейської інтеграції до співпраці з регіоном АТР та міжнародними організаціями. Експерти проаналізували діяльність обох Президентів у 2019 році, обох парламентів та урядів. За свою зовнішню політику Україна отримала в 2019 р. трійку з плюсом. Оскільки в проаналізованому році відбувалися вибори як Президента, так і парламенту, позиції політичних партій та кандидатів були також взяті до уваги.  В їх програмах зовнішня політика була майже не відображена та зводилася до трьох головних тем: відносини із сусідами (через існуючі конфлікти із Угорщиною та Польщею), європейська інтеграція та протидія російській агресії. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у заході та прокоментував результати дослідження. Він представив своє бачення зовнішньої політики України. Він бачить Україну європейською демократичною державою із сильними трансатлантичними зв’язками та розвиненими відносинами із Азією. На його думку, деякі напрямки зовнішньої політики є майже втраченими, як наприклад Центральна Азія. Міністр підкреслив необхідність побудови співпраці із цим регіоном практично з нуля та наголосив на потребі відновити контакти. Дмитро Кулеба відмітив, що в майбутньому найбільші зусилля України будуть спрямовані на розвиток відносин з такими високо розвинутими країнами як Японія, Сінгапур та Південна Корея.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua