Одеський семінар Дипломатичної академії - ДАОС

12-18 травня 2019 року відбувся третій  Одеський семінар Дипломатичної академії - ДАОС, який вже традиційно провели Дипломатична академія України ім. Г. Удовенко при МЗС України у співпраці із Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Програма НАТО з професійного розвитку (ППР).

Учасниками ДАОСу стали 20 професійних дипломатів та державних службовців, що займаються виробленням та здійсненням зовнішньої політики. Вони представляли центральні органи державної влади, такі як АПУ, КМУ, ВРУ, МЗС та МВС та регіональні офіси МЗС, Державної прикордонної служби України і штабу ВМС ЗСУ з Одеси.

Протягом 7 днів перед учасниками виступили 12 найкращих спікерів з України, Великобританії, Данії, Нідерландів та Німеччини.

В рамках Школи учасники взяли участь у медіа-тренінгу під модерацією Роберта Тейлора, експерта з комунікації та зв’язків з громадськістю RobertTaylor Media. Також перед учасниками виступив Штефан Шірм, професор Рурського університету у Бохумі, декан факультету соціальних наук із лекцією на тему «Політичні актори, національні інтереси та дипломатія: як знайти баланс?».  Дослідник та тренер Нідерландського інституту міжнародних відносин "Клінгендаль" Ганс Вурцер провів для учасників тренінг із економічної дипломатії та торговельних переговорів, в рамках якого учасники вчилися відстоювати свої позиції і представляти національні інтереси. Також Ганна Шелест, головний редактор Ukraine: UA Analytica провела симуляцію засідання РНБО із управління кризовою ситуацією.

Учасники також мали змогу подискутувати із Євгеном Глібовицьким, засновником експертної компанії pro.mova, членом Несторівської групи, про майбутнє України у 2050 році. Балкан Девлен, доцент факультету політології Копенгагенського університету розвивав із учасниками навички політичного прогнозування, а Євгенія Габер, заступниця директора ДАУ провела лекцію та воркшоп з тематики дипломатичного перекладу та міжкультурної комунікації. Сергій Корсунський, директор ДАУ, також виступив перед учасниками із лекціями на тему лідерства у світовій політиці та критичного мислення.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Українська призма: Зовнішня політика 2019. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Реформи в Україні: зміни на краще чи імітація прогресу

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Оцінка ефективності державної програми «теплі кредити»

Володимир Саріогло, Марина Огай, Тамара Буренко