Прес-реліз Семінар «Комплексний підхід до енергоефективності в Куяльницькій об’єднаній територіальній громаді»

Регіональне представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, ГО «Енергійна країна» та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України провели 17 травня 2019 р. у Куяльницькій ОТГ (Одеська область) семінар «Комплексний підхід до енергоефективності в об’єднаній територіальній громаді».

На семінарі були присутні як представники об’єктів соціальної сфери Куяльницької ОТГ, так і представники з сусідніх громад Окнянського, Великомихайлівського, Іванівського, Захарівського районів Одеської області.

Завдяки проведеним реформам у сфері адміністративної та фінансової децентралізації об’єднані територіальні громади (ОТГ) отримали значні додаткові повноваження та ресурси. Це стимулює громади до впровадження проектів та заходів у сфері енергоефективності, енергозаощадження та використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії.

На початку семінару голова Куяльницької ОТГ Сергій Паламарчук коротко презентував громаду і розповів про вже реалізовані заходи з підвищення енергоефективності (заміна вікон, часткова заміна котлів, заміна покрівлі, реконструкція вуличного освітлення) та подальші плани ОТГ в напрямку підвищення енергоефективності об'єктів громади.

В Куяльницькій ОТГ проживає 26000 мешканців, функціонує 28 шкіл, 39 будинків культури, 8 дитячих садочків, 40 ФАПів, 4 амбулаторії та 16 адмінбудівель ОТГ. На забезпечення цих закладів теплом та електроенергією щорічно витрачається понад 13 мільйонів грн.

Під час семінару учасники дізнались про технічні особливості реалізації проектів у сфері енергозбереження, зокрема про:

  • огороджуючі конструкції (стіни, вікна, двері, дах, підлога);
  • інженерні системи (тепло-, електро-, водо- та газопостачання, освітлення, вентиляція і кондиціонування);
  •  типові заходи з енергозбереження;
  •  впровадження системи моніторингу енергоспоживання;
  •  про облік теплової енергії;
  • про погоднє регулювання теплоспоживання та балансування системи опалення.

Окрім того, була висвітлена тематика економії енергоресурсів та коштів та алгоритм реалізації проектів з підвищення енергоефективності (етапи модернізації). Учасники та спікери також обмінялись досвідом щодо роботи із мешканцями, відвідувачами та персоналом, що обслуговують будівлі,  з цих питань.

Неабиякий інтерес викликала інформація про енергосервіс в бюджетній сфері як новий механізм фінансування енергоефективності бюджетної сфери. Також під час семінару Олексієм Корчмітом, керівником Української асоціації Енергосервісних компаній, радником голови Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України, була презентована робота Консультаційного центру з питань енергосервісу.

В рамках семінару Юлія Кірвас, ГО Одеський енергетичний кластер, ознайомила учасників з можливими формами державної та міжнародної допомоги проектів розвитку ОТГ. Особлива увага була приділена методології формування проектних пропозицій та вибору джерел фінансування. Слухачам надані практичні поради щодо чинних проектів міжнародної допомоги у сфері енергоефективності.

Після теоретичної частини семінару учасники мали можливість прийняти участь у практикумі з енергетичної / економічної оцінки енергоефективних заходів та впровадження проектів із використання відновлюваних джерел енергії, їх вибору та фінансового планування, який провів Керівник центру енергоефективності Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин. Учасники цього тренінгу розглянули практичні питання впровадження енергоефективних проектів та особливості реалізації окремих заходів. Також спробували оцінити потенціал зниження енергоспоживання однієї з будівель громади та можливості для фінансування.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Українська призма: Зовнішня політика 2019. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Реформи в Україні: зміни на краще чи імітація прогресу

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Оцінка ефективності державної програми «теплі кредити»

Володимир Саріогло, Марина Огай, Тамара Буренко