Круглий стіл “Східні можливості зовнішньої політики України”

У четвер, 25 квітня у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбувся круглий стіл на тему “Східні можливості зовнішньої політики України”. Захід був організований в рамках роботи над проектом “Концепція зовнішньої політики України”. Проект “Концепція зовнішньої політики України” реалізовується Центром міжнародних досліджень Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка разом із UA: Ukraine Analytica та Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні

Проект “Концепція зовнішньої політики України” має на меті вироблення єдиного бачення шляхів реалізації  та просування українських інтересів на міжнародній арені за різними регіональними і тематичними напрямками. Першим кроком до реалізації власних амбіцій та ефективної співпраці є розуміння інтересів, можливостей та обмежень іншої сторони. Саме з цією метою 25 квітня 2019 р. було організовано перший круглий стіл “Східні можливості зовнішньої політики України”. Він став апробацією попередньо здійсненого аналізу поточного міжнародного порядку денного в азійських регіонах, стану азійського напрямку зовнішньої політики України та пропозицій щодо її здійснення у майбутньому.

В рамках круглого столу із аналітичними доповідями щодо зовнішньої політики України в Центральній Азії, Південно-Східній Азії та Азіатсько-тихоокеанському регіоні виступили Олена Борділовська, доцент Кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктор політичних наук; Сергій Герасимчук, заступник голови правління Ради зовнішньої політики “Українська призма”, керівник Програми дослідження Південно-Східної Європи; Юрій Пойта, керівник секції Азіатсько-Тихоокеанського регіону Центру досліджень армії конверсії та роззброєння. Разом із учасниками спікери обговорили економічні можливості співпраці, партнерство у ВТС, а також торкнулися теми феномену азійської ідентичності для кращого розуміння принципів побудови відносин із країнами Азії.

Надалі уже заплановане проведення круглих столів щодо інших регіональних та тематичних вимірів зовнішньої політики. Реалізація проекту відбувається з максимальним залученням експертної спільноти та активною взаємодією з органами державної влади, у першу чергу з ключовим адресатом — МЗС України.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua