Українська призма: зовнішня політика України

10 квітня 2019 року відбулася презентація результатів дослідження «Українська призма: зовнішня політика України 2018».

10 квітня 2019 року відбулася презентація результатів дослідження «Українська призма: зовнішня політика України 2018». Дослідження було здійснене більш як 30 експертами у рамках співпраці Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Ради зовнішньої політики «Українська Призма». Партнерами заходу виступили Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС та Громадська Рада при МЗС України.

Аналітичне дослідження є системним та комплексним аналізом зовнішньої політики України за 2018 р. Було проаналізовано сорок дев’ять напрямів – від співпраці з ключовими партнерами та міжнародними організаціями до публічної дипломатії. Застосовано п`ять критеріїв оцінювання – індикаторів: політичний інтерес, міжінституційна співпраця, стратегічне бачення, діяльність та результати.  Серед проаналізованих напрямів: країни Великої сімки та європейська інтеграція, НАТО, Рада Європи, США, Румунія, Польща, Грузія, країни Субсахарської Африки, участь України в механізмах протидії зміні клімату, захисту прав людини та багато інших.

Аналіз готується вже четвертий рік поспіль. Це, по-перше, дозволяє бачити динаміку зовнішньополітичної активності українських владних інституцій за кожним окремим вектором. По-друге, створює можливість порівняти між собою напрями зовнішньої політики і побачити, за рахунок чого або кого є поступ, а де існують перешкоди для розвитку.

У 2018 році загальна оцінка успішності та реалізації зовнішньої політики України залишилася на тій самій відмітці, що і в 2017 році. Справедливо буде зазначити, що така оцінка є досить високою, й українській владі вдалося утримати темп дипломатичної роботи, який відповідав визначеним пріоритетам співпраці. Індикатор «Діяльність» отримував найвищі бали порівняно з іншими.

В презентації дослідження взяли участь заступник Міністра закордонних справ Василь Боднар, Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко та Іштван Ійдярто, Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні, які обговорили співпрацю України із державами сусідами.
Дослідниками також була підготовлена низка рекомендацій для зовнішньополітичних акторів України.  Із повним текстом дослідження можна ознайомитись за цим посиланням.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua