Громада і влада: спільні кроки чи протистояння?

Громада і влада: спільні кроки чи протистояння

2 грудня 2009 року Регіональне представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта разом Блоком Віталія Кличка провели в м. Буча круглий стіл “Громада і влада: спільні кроки чи протистояння”. Участь у заході взяли запрошені експерти-правники, політологи, депутати місцевих Рад та громадські діячі міст Бучі, Гостомеля, Ірпеня та Ворзеля, а також представники ЗМІ.

Основною метою заходу було забезпечити своєрідний «діалоговий майданчик» для представників громадськості та влади, що, на наш погляд, цілком вдалося.

Під час дискусій та доповідей експертів було звернуто увагу на те, що на місцевому рівні, окрім інших, ключовою є проблема низької обізнаності членів громади щодо механізмів та методів впливу на процес прийняття рішень з боку владних структур. З огляду на це, окремий блок круглого столу був присвячений темі діяльності органів самоорганізації населення та громадських організацій, були розглянуті основні нормативні акти, що регламентують їхню діяльність.

Практична частина заходу за принципом world cafe була позитивно сприйнята аудиторією, допомогла у більш практичній формі визначити ключову проблематику регіону і намітити шляхи та способи її вирішення. Крім того, цей метод згуртував учасників, котрі матимуть змогу продовжити свою співпрацю. Також, слушним став міжнародний досвід співпраці громадських ініціатив з органами влади, приклади якої навів представник Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі Тарас Михальнюк.

В цілому ж, як громадські активісти, так і ті, хто нині є при владі, дійшли висновку, що без діалогу та сприйняття один одного рівноправними партнерами, а не опонентами, розвиток ні місцевого самоврядування, ні громадянського суспільства - неможливий.
У своїх коментарях учасники з обох сторін(громади і влади) висловили готовність продовжити низку зустрічей, обговорень, громадських засідань, тощо.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Українська призма: Зовнішня політика 2019. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Реформи в Україні: зміни на краще чи імітація прогресу

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Оцінка ефективності державної програми «теплі кредити»

Володимир Саріогло, Марина Огай, Тамара Буренко