Студентська влада в дії

Студентська влада в дії

З 25 по 28 листопада 2009р. у Києві пройшло стажування, у якому прийняли участь депутати Студентського парламенту, Студентський президент України та переможець всеукраїнського конкурсу "Студент року-2008". У рамках стажування також відбулося засідання Студентського парламенту під головуванням Студентського президента. Студентські лідери, які представлені у Студентського парламенті від різних регіонів України, затвердили план власної роботи на термін до фіналу Студреспубліки-2010 та прийняли концепції роботи, спрямовані на взаємодію зі студентськими мерами та магістратами регіонів України.

Тематикою стажування стала розробка дієвої моделі координації консультативно-дорадчих органів із питань молоді та студентства при органах влади і місцевого самоврядування регіонів України та на національному рівні.

Депутати Студентського парламенту України (В.Андріюк, С.Аширов, М.Башмаков, С.Кочнєв, А.Рубель, А.Телеш, Н.Філіпова), Студентський президент Ірина Тіщенко та "Студент року України-2008" Іван Ксенжук мали унікальну змогу зустрітися з впливовими політиками, керівниками міністерств, громадських інституцій, міжнародних фондів, прийняли участь у спеціальній вечірній програмі.

З молодими політиками мали зустрічі голова ВГО "Економічний блок Сергія Тігіпка" Сергій Тігіпко, заступник Глави Секретаріата Президента України-представник Президента у Верховній Раді України Ігор Попов, заступник Міністра освіти і науки України Тарас Фініков, заступник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Іван Крулько, радник Прем'єр-міністра України Костянтин Ващенко, працівники, а також керівник Департаменту сприяння соціальному становленню та розвитку молоді Мінсім'ямолодьспорту Костянтин Захаренко, радник Міністра освіти і науки України Дмитро Кулібаба, працівники Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Кабінету Міністрів України.

У дуже насиченій програмі візиту також було відвідування регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі та зустріч із директоркою представництва Урсулою Кох-Лаугвітц, участь у спеціальному "мозковому штурмі" у представництві Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові за участі керівника служби завнішніх зв'язків Андрія Гулая, зустріч із головою правління Міжнародного Фонду "Україна 3000" Олександром Максимчуком, відвідування офісу Міжнародного фонду "Відродження", спілкування з послом, координатором проектів ОБСЄ в Україні п. Любомиром Копай.

25 листопада учасники стажування приняли участь у роботі засідання ЦСКП (Україна) на тему: "Президентські вибори, роль молоді в передвиборній гонці", де мали змогу висловити свою думку, а серед головних доповідачів був лідер Студреспубліки та НДЛМ Павло Вікнянський.

Культурно-розвивальна програма передбачала вправу "Червоне та синє" від Міжнародного руху "Ініціативи змін" (програма "Основи свободи") та екскурсію в Державну резиденцію Президента України на Банковій 10 (т.зв. "Будинок із химерами").

Окремо запам'яталося студентам відвідування молодіжних чаювань у Свято-Троїцькому Іонинському монастирі, де зокрема виступив із промовою отець Гавриїл з монастиря Дохіар, розташованого на Святій горі Афон.

Наприкінці стажування його учасникам були урочисто вручені спеціальні Сертифікати та подарункові набори книг.

Депутати Студентського парламенту та Студентський президент України є переможцями Міжнародної програми "Студентська республіка-2009", представляють різні регіони та мають мандат довіри делегованих представників студентства від переважної більшості вишів України.

Стажування стало можливим завдяки допомозі Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, організаційних зусиль доклала ВМГО "Студентська республіка".

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Українська призма: Зовнішня політика 2019. Аналітичне дослідження

Надія Бурейко, Геннадій Максак, Ганна Шелест

Реформи в Україні: зміни на краще чи імітація прогресу

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Оцінка ефективності державної програми «теплі кредити»

Володимир Саріогло, Марина Огай, Тамара Буренко