Впровадження гендерної політики: кращі практики Німеччини

9-13 жовтня 2017 представники\ці Міністерства соціальної політики України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та неурядових організацій, які займаються питаннями забезпечення гендерної рівності, відвідали Берлін в рамках інформаційного візиту "Впровадження ґендерної рівності на практиці".

Програма передбачала зустрічі із представниками\цями органів влади та громадських організацій, таких як Адміністрація Сенату з питань охорони здоров'я, догляду та гендерної рівності; Центру міждисциплінарних жіночих та гендерних досліджень; Федерального міністерства у справах сім'ї, пенсіонерів, жінок та молоді; Федерального агентства із протидії дискримінації; МОТ; НГО TERRE DES FEMMES; Жіночого центру Paula Panke.

Під час дискусій піднімалось широке коло питань, серед яких: розробка та впровадження гендерної політики на державному рівні; розрив в оплаті праці між чоловіками і жінками; спеціалізовані програми для жінок у складних життєвих обставинах; спеціальні освітні програми; баланс між роботою та особистим життям; запобігання сексизму в рекламі; забезпечення прав ЛГБТ; заборона жіночого обрізання; торгівля людьми та проституція та інші. На зустрічі з Елкою Фернер (СПД) жваво обговорювалися результати останніх виборів до Бундестагу та їх можливий вплив на ґендерну політику. Д-р Реґіна Фрей представила Другий звіт  Федерального уряду Німеччини щодо стану забезпечення гендерної рівності. В берлінському Сенаті було представлено проект із надання консультацій керівництву поліції щодо підвищення їх чутливості до гендерних питань. Делегація також відвідала Центр "Інтеграція замість виключення", що працює із ув’язненими жінками, або жінками, що відбувають покарання у виді громадських робіт, не можуть сплатити штрафи або мають низьку професійну кваліфікацію.

Калейдоскоп ініціатив, що здійснюються на законодавчому рівні та в царині практичної допомоги цільовим групам, надихнув учасників\ць переглянути свої поточні ініціативи та привнести нові ідеї в ґендерний дискурс в Україні.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Максак Г., к.політ.н. Шелест Г., к.політ.н. Бурейко Н., Коваль М., Коваль Н.

Українська призма: Зовнішня політика 2017

Устименко В.А., Заблодська І.В.

Досвід об´єднання територіальних громад на Сході України: економіко-правові аспекти