“Ефективне муніципальне управління та забезпечення високого рівня життя громади”

5 - 9 червня 2017 року відбулася інформаційна поїздка до Німеччини, організована Представництвом Фонду ім..Фрідріха Еберта в Україні у співпраці з містом Лейпціг. В центрі уваги були питання ефективного муніципального управління, самоврядування та надання якісних послуг громадянам.

Українські експерти із питань децентралізації, муніципального управління та містобудування, а також державні службовці мали нагоду поспілкуватися зі своїми німецькими колегами із актуальних питань, як то робота міської ради, повноваження та підзвітність депутатів, залучення громадян до прийняття рішень, прозорість бюджетних процесів, система управління якістю муніципальних послуг, самоврядування, а також реалізація політики рівних прав та можливостей жінок та чоловіків.

Зокрема, делегація мала зустрічі із заступником міського голови Лейпцига та мером міста Борна, місцевими депутатами, членами міської ради та державними службовцями, а також відвідала комунальну компанію з водо- та енергопостачання, ЦНАП, початкову школу та фармакологічну компанію – успішний приклад розвитку підприємництва малого міста.  

 Українську делегацію вразила якість рішень, що приймаються, для розвитку міста, яке  зону видобування бурого вугілля перетворило на курортну. Жваво обговорювались теми приватизації, залучення інвестицій та державних коштів на програми розвитку, що забезпечили створення належної інфраструктури та високий рівень життя громади.

Інформаційний візит сприяв зміцненню німецько-української співпраці задля поширення кращих практик в Україні.

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Регіональний офіс Фонду ім. Фрідріха Еберта з співпраці та миру у Європі (Відень)

Форсайт Україна. Чотири сценарії розвитку України

Лідія Ткаченко

Пенсійна система та пенсійна реформа в Україні

Ганна Шелест

Миротворчість під час війни. Перспективи миротворчої діяльності України