Рівність – одна з найголовніших цінностей соціал-демократії!

Сьогодні жінки соціал-демократки у світі лобіюють питання рівної оплати праці, доступу до ресурсів, захисту від насилля, можливості всім отримати достойну освіту, а за потреби – гідне медичне обслуговування.  Частково їхній успіх – заслуга багаторічної боротьби за рівні права та можливості.

Протестами, масовими акціями та страйками жінки домоглись оплати праці на рівні з чоловіками, права самостійно визначати своє майбутнє, мати можливість обирати та бути обраною. Наразі перед жінками, в т.ч. соціал-демократками, поставлені інші виклики. Вони лобіюють питання скорочення соціальних гарантій для тих, хто втратив/втратила роботу (внаслідок пандемії спричиненої COVID-19 також); забезпечення доступу жінок до всіх медичних і профілактичних послуг; відкриття державних шелтерів у різних регіонах України для жінок, які стикаються з домашнім насильством; справедливе розслідування випадків насильства з боку ультраправих організацій тощо.

8 березня 2021 року ГО «Жіноче лобі» з основним меседжем: «Прогресивні жінки – прогресивні рішення» вже традиційно долучилася до участі в Марші жінок, що відбувся у Києві на Михайлівській площі та зібрав понад 4 000 небайдужих. Усе відбувалось з дотриманням карантинних норм.

Учасниці та учасники Маршу жінок черговий раз вимагали ратифікувати Стамбульську конвенцію: «Конвенція Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбу з цими явищами» – документ, головною метою якого є попередження насильства проти жінок і захист постраждалих, а також визначає заходи притягнення винних до відповідальності.

Сподіваємось, що завдяки Маршу жінок та участі в ньому багатьох прогресивних жінок, громадських організацій та рухів – суспільство в черговий раз отримало сигнал, що далеко не всі питання вирішенні. Рівність – традиційна цінність!

Бюро в Києві

01004 Україна, Київ
вул. Пушкiнська, 34

+38 (044) 234 0038
+38 (044) 451 4031

mail(at)fes.kiev.ua

Photo: FES/Bernd Raschke

Публікації

Екологічні тренди в Україні: погляд громадян

Світлана Балюк, Наталія Клаунінг, Людмила Четвертухіна, Марія Коваль-Гончар

Українська призма: Зовнішня політика 2020. Аналітичне дослідження

к. політ. н. Бурейко Надія, Максак Геннадій, к. політ. н. Шелест Ганна

Посібник для суддів: Особливості розгляду справ про порушення законодавства про рекламу в частині дискримінації за ознаками статі

Надія Стефанів, Ірина Лилик, Мирослава Бабак, Олена Давліканова, Тетяна Стрелець, Ірина Желтобрюх